Irish dry stout NITRO
harfa
Harfa to nasz hołd dla klasycznych irlandzkich stoutów wysycanych azotem. Lekkie, czekoladowe, super pijalne piwo o aksamitnej, kremowej wręcz teksturze.
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 4.5% obj.
marcowe
precel 2024
Precel to klasyczny bawarski bursztynowy lager. Gładki, delikatnie kremowy. Goryczka jest tu wyraźnie zaznaczona, acz nieprzesadna. W aromacie wyczujecie nuty chlebowe - tostowe. Marcowe doskonale nadaje się jako kompan na grilla czy do obiadu. Zagryzione preclem szybko znika ze szkła. Prost!
- Ekstrakt: 13% wag.
- alk. 5.9% obj.
English Porter NITRO
Ostoja
Lekki czekoladowy porter, z nutami orzechów, karmelu i toffi, o pięknej kremowej teksturze, którą zawdzięcza azotowi użytemu do wysycenie piwa. Do sięgnięcia po ten styl namówiła nas ekipa Szynkarni - legendarnego pubu z kraftem będącego obowiązkowym punktem odwiedzin wszystkich miłośników dobrego piwa we Wrocławiu. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy uwarzyć to piwo w kooperacji i to z nie byle jakiej okazji! Wrocławska ostoja angielskiej klasyki - jedyny taki adres w okolicy - obchodzi swoje 11 urodziny. Sto lat, Szynkarnio!
- Ekstrakt: 13% wag.
- alk. 5% obj.
Scottish Heavy
przekład
W uznaniu dla wielkiego dziedzictwa jakim jest piwowarstwo domowe oraz z okazji 11 urodzin gdańskiej Pułapki przygotowaliśmy piwo, które w swej kuchni uwarzył lata temu Wojciech Skoracki. Wojciech - na co dzień szef kuchni i współwłaściciel legendarnego gdańskiego pubu z kraftem - jak każdy piwowar domowy przez lata marzył, by przełożyć swoje recepturki z małych na duże garnki. Tak oto powstał Przekład. Scottish Heavy, wbrew nazwie stylu, jest piwem lekkim, nadającym się do picia na litry, a nie szklanki!
- Ekstrakt: 10% wag.
- alk. 4% obj.
Vienna lager
wycieczka
Kolejne nowe piwo z Przetwórni Chmielu i kolejny klasyk. Przed Wami klarowny, bursztynowo-czerwony, solidnie nachmielony na goryczkę lager. To co, zabierasz się z nami na wycieczkę do Wiednia!?
- Ekstrakt: 12.5% wag.
- alk. 5.5% obj.
brown ale
refleks
To było modne w 2014... Ale mamy refleks! Klasyki to nasza pasja, to sięgamy po styl, którego na naszym kraftowym rynku mało. Podeszliśmy do tematu klasycznie, po brytyjsku. W aromacie karmel, czekolada i prażone orzechy. W smaku podobnie. Do tego - dzięki wysyceniu azotem - piękna kremowa tekstura. Do picia na litry, nie na szklanki!
- Ekstrakt: 14% wag.
- alk. 5.5% obj.
Czech style Pils
krążek
iwo i hokej to chyba dwie największe miłości Czechów. Na hokeju może i się nie znamy, ale na piwie chyba całkiem nieźle. A że w klasycznych stylach się specjalizujemy, to - nieco na fali ostatnich sukcesów czeskiej reprezentacji - postanowiliśmy uwarzyć klasyczną czeską jedenastkę i pół i nazwać ją krążek. Mamy nadzieję, że realizacja była równie dobra co pomysł!
- Ekstrakt: 11.5% wag.
- alk. 4.5% obj.
chocolate NITRO stout
deseń
To piwo to nasz hołd dla klasycznych stoutów wysycanych azotem. Czekoladowe, super pijalne o aksamitnej, kremowej wręcz teksturze. Do zasypu wybraliśmy słody pochodzące z rzemieślniczej, rodzinnej holenderskiej słodowni The Swaen.
- Ekstrakt: 14% wag.
- alk. 5.5% obj.
oatmeal stout NITRO
tekstura
To piwo to nasz hołd dla klasycznych stoutów wysycanych azotem. Lekkie, czekoladowe, super pijalne piwo o aksamitnej, kremowej wręcz teksturze. Płatki i słód owsiany dodają piwu pełni.
- Ekstrakt: 14% wag.
- alk. 4.8% obj.
Munich Helles
kontra
Monachijskie jasne - Munich Helles to najpopularniejsze piwo w południowych Niemczech. Uwarzone po raz pierwszy w końcu XIX wieku w kontrze do popularnych pilznerów. Jasne, pełne, słodowe, o nieco bardziej subtelnej goryczce i niższym aromacie chmielowym niż czeski pilzner.
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 5% obj.
pszeniczne
pszenica
Klasyczne, jasne, lekkie pszeniczne piwo do picia na co dzień. Pszenica swój charakter zawdzięcza przede wszystkim specjalnym drożdżom, które nadają piwu aromat bananów i goździków.
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 5% obj.
Berliner Weisse
lotka
Lekka, zwiewna, (w)chodzi bardzo szybko. Niekoniecznie zagrasz nią w badmintona, ale po ciężkim treningu sprawdzi się doskonale w roli izotoniku. Berliner Weisse to bardzo lekkie, kwaśne pszeniczne piwo idealnie wpisujące się w naszą filozofię - uwarzyliśmy je do picia na litry nie na szklanki. Oryginalnie warzone w Berlinie, od dłuższego czasu zdobywa popularność pośród miłośników kwaśnych piw w całej Europie. My sięgamy po najbardziej klasyczną wersję - bez dodatku owoców.
- Ekstrakt: 10% wag.
- alk. 3.5% obj.
Dortmunder
studnia
Dortmunder to klasyczny jasny lager, warzony tradycyjnie na wodzie z dużą zawartością minerałów (siarczanów, węglanów i chlorków), czego efektem - w bezpośrednim porównaniu do pilsów - jest bardziej wyrazisty smak. Mineralność jest tu na poziomie wody mineralnej.
- Ekstrakt: 13% wag.
- alk. 4.8% obj.
keller
piwnica
Piwnica to keller, czyli jasny, niefiltrowany, delikatnie nagazowany klasyczny lager. W dawnych czasach, kiedy nie było jeszcze systemów chłodniczych, to naturalnie mętne piwo fermentowało w niezaszpuntowanych beczkach w głębokich podziemiach browaru. Specjalistami w tym temacie byli Bawarczycy z Frankonii. Staraliśmy się im dorównać! Udało się?
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 4.8% obj.
oatmeal stout
aksamit
Aksamit jest aksamitny. Jedwabisty, kremowy, czekoladowo-kawowy. To kolejne piwo, które wpisuje się w naszą filozofię - nadaje się do picia na litry, nie na szklanki!
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 4.7% obj.
dry stout
pompa
Pompa to nasz hołd dla klasycznych brytyjskich stoutów. W wyspiarskich pubach nalewa się je często za pomocą ręcznej pompy. Lekkie, czekoladowe, super pijalne piwo o aksamitnej, kremowej wręcz teksturze.
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 4% obj.
kölsch style ale
sztanga
Sztanga to nasz hołd dla piwa warzonego w Kolonii. Nazwa pochodzi od szkła, w którym jest serwowane. Wysoka, długa i prosta szklanka nazywana jest sztangą - z niemieckiego die Stange. Tradycyjny Kölsch fermentowany jest drożdżami górnej fermentacji, ale przypomina charakterem klasycznego lagera. Bardzo jasne, niezwykle klarowne, lekkie orzeźwiające piwo idealnie wpisuje się w naszą dewizę - „do picia na litry, nie na…sztangi”.
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 4.8% obj.
marcowe
precel
Precel to klasyczny bawarski bursztynowy lager. Gładki, delikatnie kremowy. Goryczka jest tu wyraźnie zaznaczona, acz nieprzesadna. W aromacie wyczujecie nuty chlebowe - tostowe. Marcowe doskonale nadaje się jako kompan na grilla czy do obiadu. Zagryzione preclem szybko znika ze szkła. Prost!
- Ekstrakt: 14.5% wag.
- alk. 5.9% obj.
witbier
słomka
Klasyka belgijskiego piwowarstwa. Lekkie, orzeźwiające piwo pszeniczne z dodatkiem kolendry i skórki z pomarańczy, o charakterystycznej słomkowej barwie i owocowym aromacie. Idealnie gasi pragnienie, doskonale pasuje do obiadu czy wieczornej kolacji.
- Ekstrakt: 13% wag.
- alk. 5% obj.
imperialne grodziskie
dym
Nasz hołd dla piwa grodziskiego - jedynego polskiego stylu piwnego. Oryginalne grodziskie to bardzo lekkie, bardzo jasne wędzone piwo pszeniczne. W naszej interpretacji staraliśmy się wiernie odtworzyć wszystkie jego najważniejsze cechy, z pominięciem zawartości alkoholu. Dym to wersja imperialna - Grodzisz na zimę, kiedy to chętniej sięgamy po piwa bardziej treściwe.
- Ekstrakt: 11.5% wag.
- alk. 5% obj.
pils
kanon
Jasne, lekkie, klarowne piwo do picia na co dzień. Inspirowane tradycyjnym piwowarstwem z Czech i Niemiec: z wyraźnie zaznaczoną goryczką, bez zbędnych udziwnień. Pils. Po prostu pils - piwowarski kanon.
- Ekstrakt: 12% wag.
- alk. 5% obj.
milk stout
kanka
Bez dodatków, bez aromatów, bez kombinowania. Klasyczny milk stout. Po prostu. W aromacie kawa z mlekiem i czekolada, w smaku podobnie, słodycz delikatna, nienachalna.
- Ekstrakt: 20% wag.
- alk. 7% obj.
Bo piwowarstwo domowe to najpiękniejsze hobby świata! Po wielkim sukcesie przekładu receptury Scottish Heavy autorstwa Wojciecha Skorackiego z Pułapki postanowiliśmy iść o krok dalej. Jeden Przekład to za mało. Zrobimy z tego serię! Do współpracy zaprosimy tych, którzy po przygodach w małych kuchennych warzelniach przeszli na zawodostwo i osiągnęli sukces. Zalicza się do nich niewątpliwie Pan Darek z Browaru Artezan, czyli jeden z pionierów polskiej piwnej rewolucji. Znany w serwisie browar.biz pod pseudonimem darko współotwierał pierwszy fizyczny browar rzemieślniczy. Nim to się jednak stało nie jedną warkę w małym garnku nagotował.
Do drugiego piwa z serii wybraliśmy recepturę jak na dzisiejsze czasy niszową. Już za około 4-5 tygodni spróbujecie Belgian Pale Ale! Kiedyś tym stylem wygrywało się legendarne Grand Championy (pozdrowienia dla Dori!), ale teraz na rynku ze świecą szukać takiej „nudnej Belgii”. Mamy nadzieję, że wiernie udało się nam odwzorować oryginalną recepturę, choć jedno już teraz jest pewne - domowa wersja zawsze będzie lepsza. Szwagier potwierdzi!
Wielkie dziedzictwo jakim jest piwowarstwo domowe uhonorujemy aż 12 Przekładami. Po jednym w miesiącu! Spodziewajcie się wielu ciekawych warek i wielu znakomitych gości! Za inspirację do zabrania się za to wyzwanie dziękujemy niezawodnemu Jankowi z Browaru Monsters! Uściski! ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Dzięki za wpuszczenie na duże garki. Nie mogę doczekać się efektów!
Czy drożdże do tego piwa pochodzą z doliny rzeki Senne?
Ostatnio rozmawiałem z kumplem, że we dwójkę jesteśmy trochę sierotami po Belgian Pale Ale / Belgian IPA. Fajnie, że ktoś pokusił się o odkurzenie tego stylu. Obok Olbrachta, chyba nikt regularnie nie warzy.
Belg to belg. Banan ro banan XD. A mi się marzy jakiś przekozaczy Koźlaczek na sterydach. Orzechowych. Włoskich. Sezon się zaczął. Z konkret goryczką. Aliby i aromacik zacnego Bourbonu do tego. No coś w tym stylu. A pohybel Kopyrowi, pogromcy Bocków. 😆
Pięknie!
Będzie pite
View more comments
Szukamy przedstawiciela handlowego! W związku z rozwojem projektu i z chęcią poszerzenia działalności, ze szczególnym naciskiem na rynek lokalny (Warszawa + całe Mazowsze), poszukujemy osoby ze znajomością rynku okołowarszawskiego. Doświadczenie handlowe i znajomość branży będą dużym atutem, ale nie są warunkiem koniecznym. ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Zakłady Azotowe Książenice prezentują kolejnego lekkiego czekoladowego stouta! Harfa była naszym pierwszym podejściem do tematu wysycania piwa azotem, a teraz wracamy z drugą warką! Wyszło pysznie! W tym tygodniu wysyłamy kegi, w przyszłym puszki. Zainteresowanie jest spore, Harfę znajdziecie na pewno w swoich ulubionych pubach z kraftem! Smacznego!
#harfa #irishdrystout #nitro #nitrogengenerator #azot #Stout #stpatricksday #przetwórniachmielu #browar #rozwój #książenice #miłożejesteś #craftbeer #craftbrewery #drystout ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Znaczy wincyj azotu. Very good. XD 🥇🔥
Zlećcie to lepiej Grupie Azoty, mają 10 mld straty, pomogłoby to podreperować ich budżet...
Czy pastry sour jest w odwrocie? Ostatnio wydaje się, że zainteresowanie słodko-kwaśnymi piwami z cukierniczymi dodatkami nieco spadło. Nie oznacza to jednak, że w pubach i w sklepach z kraftem klienci nie pytają o dobre, owocowe kwaśne piwa. I takie właśnie przygotowaliśmy! Bez aromatów, bez kontrowersyjnych dodatków, po prostu z ogromną porcją owoców. Tym razem sięgamy po egzotyczną curubę, która pachnie i smakuje niczym mieszanka marakui i banana oraz - dla kwaśniejszej kontry - po calamansi. Serdecznie polecamy! W tym tygodniu wysyłamy kegi, puszki też będą! ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Jesteśmy małym rzemieślniczym browarem z Mazowsza i bardzo zależy nam na tym, żeby nasze piwa były dostępne lokalnie. Naszym nieformalnym sklepem firmowym jest KORONA z Milanówka. I to właśnie dzięki współpracy z Koroną dziś piwa z Przetwórni Chmielu pojawią się na kranach w wyjątkowo smacznej milanowskiej restauracji Nawijamy Pasta Bistro. Wszystkich lokalsów zapraszamy na wydarzenie specjalne organizowane w Milanówku - Święto Piwa w Nawijamy, gdzie spróbujecie między innymi uwarzonego z myślą o Oktoberfeście Precla 2024 - naszą interpretację marcowego!
Nie ma Was w okolicy? Precel wyjechał do pubów w całej Polsce, od Krakowa po Gdańsk, od Bytomia po Elbląg! Wasze zdrowie! 🍻 ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
W nadchodzącym tygodniu rozlewamy najnowszą wersję Precla, czyli naszą interpretację marcowego - klasycznego bawarskiego bursztynowego lagera. Wbrew nazwie nie warzyliśmy go w marcu, ale za to - zgodnie z tradycją - wypuszczamy go w świat w okresie rozpoczynającego się Oktoberfestu. Impreza w Monachium rusza 21 września. Gładki, delikatnie kremowy, z wysoką jak na styl goryczką. W aromacie wyczujecie nuty chlebowe - tostowe. Fajne piwo do picia na co dzień. Polecamy!
#przetwórniachmielu #marcowe #märzen #klasyk #książenice #browar #wychodzimyzcienia #sekcjaklasyczna #bayern #bawaria #frankonia #piwo #bier #märzenbier #chmiel #polskikraft #piworzemieślnicze #Cerveza ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Dziś, jutro i pojutrze Szynkarnia świętuje swoje 11 urodziny! Jeśli jesteście we Wrocławiu koniecznie odwiedźcie tę ostoję angielskiej klasyki, gdzie z pompy napijecie się Ostoi - naszego wspólnego NITRO English Porteru! Sto lat, Szynkarnio! @szynkarnia ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
takie są dziś światowe Trendy!!!
... See MoreSee Less
Comment on Facebook
Fot. Paweł Stelmach
💪 Mocna ekipa pod wezwaniem 💪 Wasze zdrowie 🍻
Dzisiaj w browarze wielki dzień! Warzymy grodziskie! Nie boimy się wyzwań i szalonych projektów, w związku z tym sięgamy po kolejną wariację na temat stylu. Po raz pierwszy od dziesiątek lat na komercyjną skalę warzymy grodziskie marcowe… w stylu środkowofrankońskim, a Grupa G6 rozrasta się do Grupy G6+!
Jesteśmy zaszczyceni, że do naszej ekipy dołączył jeden z największych miłośników i wielki znawca historii stylu - Grzegorz Zwierzyna! Na profilu Krainy Piwa Grzegorz od dłuższego czasu publikuje niezwykłe piwne historyczne ciekawostki i inseraty. To właśnie jeden z jego wpisów zainspirował nas do uwarzenia grodziskiego marcowego. Mamy zatem pierwszy w historii projektu patronat medialny! Premiera na Warszawskim Festiwalu Piwa!
Alderaan Brewery Pułapka Smaki Piwa Kraina Piwa Acid Joe #areckibezbloga Same Krafty - multitap ... See MoreSee Less
Comment on Facebook
To był piękny megadzień, z tatami piwa Grodziskiego! Ogromnym zaszczytem jest dla mnie uczestnictwo w takim projekcje! 🍻
Nie możemy się doczekać premiery
DAJ MI TO PIWO CZŁOWIEKU
Pozdro Grupa G6+ To był zaszczyt i przyjemność się z Wami spotkać. 💚🇵🇱🥂
Dobry grodzisz zawsze w cenie... Dawać go. XD
Ale News! Będzie próbowane!
Czekam na Grodziskie Mazowieckie - Imperialnego Grodzisza 15,4 BLG. Np. z Suską Sechlońską.
💚🇵🇱🥂
Mega!
Super!😻
Super 🙂🙂🙂🤠🤠🤠
View more comments